Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Helu
System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Cel szczegółowy projektu PRACA DROGĄ DO SUKCESU Współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2001-2013, Priorytetu VII, Działanie 7.1, Podziałanie 7.1.1.

Cel szczegółowy projektu PRACA DROGĄ DO SUKCESU Współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego,
w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2001-2013, Priorytetu VII, Działanie 7.1, Podziałanie 7.1.1.

  • przygotowanie osób wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym do wejścia na rynek pracy,
  • ograniczenie skutków długotrwałego bezrobocia poprzez wsparcie psychologiczne, pedagogiczne, doradztwo zawodowe, podniesienie samooceny, usamodzielnienie się, wyposażenie w umiejętności w zakresie radzenia sobie z z problemami komunikacji interpersonalnej,
  • kształtowanie poczucia obowiązkowości i odpowiedzialności za swoje działania,
  • podnoszenie kwalifikacji bądź zdobycie nowych w celu podjęcia pracy.

 


Projekt wpisuje się w zasadę równości szans kobiet i mężczyzn sformułowana przez Komisję Europejską w dokumencie "Plan działania na rzecz równości kobiet i mężczyzn 2006-2010", Rozporządzenia Rady Europy i zapisów Traktatu Amsterdamskiego. Projekt nie ogranicza i nie "rezerwuje" dostępu do udziału w nim tylko dla jednej płci. Grupę docelową stanowi 10 osób, w tym 2 kobiety i 8 mężczyzn mieszkańców miasta Helu wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym, w wieku aktywności zawodowej 18-64 roku życia. W ramach projektu bezpłatnie oferujemy:

  • Usługi w punkcie informatyczno-doradczym: psychologa,prawnika, doradcy zawodowego,
  • Szkolenia i kursy zawodowe, w tym kursy prawa jazdy,
  • Warsztaty,
  • Poradnictwo indywidualne i grupowe,
  • Treningi umiejętności i kompetencji społecznych.

Beneficjenci Ostateczni w okresie realizacji projektu otrzymają wsparcie dochodowe wg. potrzeb w formie zasiłków celowych ze środków Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Helu, stanowiących wkład własny projektu.
Działania zaktywizują Beneficjentów Ostatecznych, spowodują nabycie umiejętności zachowania się w różnym otoczeniu i w różnych sytuacjach. Stanowią niezbędny element do pracy nad zmianami zmierzającymi do zapobiegania dalszemu wykluczeniu społecznemu i stygmatyzacji uczestników projektu, staną się kanwą warsztatów z psychologiem i doradcą zawodowym.

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Agata Osiewała 05-05-2017 13:37:39
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Agata Osiewała 05-05-2017
Ostatnia aktualizacja: Agata Osiewała 05-05-2017 13:50:20